MENÜ

Elhelyezés


Kedvencünket elszállásolhatjuk egy üveg akváriumban, vagy egy kifejezetten rágcsálóknak készült ketrecben. Az akvárium nehezebb, nem szellőzik olyan jól mint a ketrec, viszont ebből nem szóródik ki az alom (faforgács vagy széna) és az eleség és jobban látható benne a höri ténykedése. A ketrec rácstávolsága minnél kisebb legyen, a rácsok vízszintesen helyezkedjenek el, így jó terep lesz az akrobata mutatványoknak. :-) Emiatt azonban fontos, hogy a ketrec emeletei között ne legyen 20-25 cm-nél nagyobb távolság, mert egy rosszul sikerült kapaszkodás után hörcsögünk lepottyan az aljára, túl magasról esve sérülést szenvedhet.

A belső berendezés fontos, hogy hörink jól érezze magát. Kell egy házikó, ahová elvonulhat, különben esetlegesen barátságtalanná és idegessé válhat. Ebből én a természetes anyagú fából készült változatokat pártolom.

torpehorcsogtenyeszet

Lehet nekik csöveket vásárolni, készíteni (megfelel egy wc papír guriga is), mivel eredeti élőhelyükön imádnak üregekben bújkálni, ezzel is komfortosabbá varázsolhatjuk számára a lakóhelyét. Kapható részükre "mókuskerék", hörcsöglabda. A mókuskerék kiválasztásánál legyünk körültekintőek, a ketrec oldalához rögzíthető, vagy a zárt változatot válasszuk, a végtagsérülések elkerülése érdekében.

torpehorcsogtenyeszettorpehorcsogtenyeszet

Szükség lesz még egy golyós önitatóra, ez a legpraktikusabb, és etetőtálra, ami stabil, nem műanyagból készült.

torpehorcsogtenyeszet torpehorcsogtenyeszet

Ezek az alapfelszerelések, de a kereskedelmi forgalomban manapság rengeteg féle egyéb kiegészítőt is találhatunk, ennek már csak a ketrec/akvárium mérete és a pénztárcánk szabhat határt.

Asztali nézet